דגשים לתביעה על איחור של טיסה לחו"ל

דגשים לתביעה על איחור של טיסה לחו"ל

לפני נסיעה לחו"ל, נהוג להשקיע לא מעט זמן וכסף בתכנון. מחפשים טיסות ומשווים מחירים, אורזים תיקים ומבררים מידע לגבי אטרקציות. קונים ביטוח נסיעות לחו"ל ורוכשים חבילת שיחות מתאימה לסלולר. אבל יש דבר אחד שאי אפשר להתכונן אליו. אי אפשר להתכונן מראש לאפשרות שהטיסה תתאחר. אם האיחור קצרצר, אפשר להבין זאת וזה לא נורא. אם האיחור מאוד משמעותי, זה ממש לא נעים. אי הנעימות עשויה להקנות לכם פיצוי מסוים מצד חברות התעופה. אספנו עבורכם כמה דגמים חשובים בנושא החשוב של תביעה על בסיס איחור של הטיסה לחו"ל (או בחזרה).

אם אין אני לי, מי לי

מכירים את הכלל הידוע – אם אין אני לי מי לי? ובכן, הכלל הזה בהחלט חשוב אם חוויתם איחור. אם הזמנתם טיסות ליעד כזה או אחר אבל הטיסות יצאו באיחור של ממש. אם אתם לא תרימו לעצמכם את הכפפה, איש לא יעשה זאת עבורכם. בדרך כלל, לא יציעו לכם את מלוא הפיצוי המגיע לכם. וגם אם "בדרך כלל" נשמע מעט מוגזם, זה אכן קורה. לאחרונה אושרה תביעה שתספר לכם דבר חשוב. חברת תעופה שטיסתה עוכבה למשך שעות רבות לא יידעה את הנוסעים בעניין זכויותיהם. הנוסעים, היו זכאים לאפשרות לבחור לקבל כרטיס חלופי בשל העיכוב המוגזם. חברת התעופה לא טרחה להודיע זאת לנוסעים שחופשתם נהרסה. בית המשפט קבע כי לנוסעים מגיעים פיצויים של אלפי שקלים. חשוב לציין כי גם אם חברת התעופה הציעה לכם פיצוי קל ערך עבור איחור רציני, אל תמהרו לראות בכך עניין גמור. בהחלט יתכן שמגיע לכם פיצוי הרבה יותר משמעותי. מי שמוותר, עשוי למעשה לוותר על פיצוי שיכול להגיע עד למאות ואפילו אלפי שקלים (בהתאם לנסיבות המקרה).

איך נקבע גובה הפיצוי

לפני שמגישים תביעה על איחור של טיסות לחו"ל, כדאי לדעת באופן כללי איך קובעים את גובה הפיצוי. גובה הפיצוי נקבע בדרך כלל על פי מדדים אובייקטיביים. כלומר, מה שקובע זה לא החשיבות של הטיול בעיניכם אלא מה בדיוק קרה. ככל שהטיסה ארוכה יותר, כלומר היעד מרוחק יותר, כך נהוג לשלם פיצוי ניכר כאשר האיחור יותר ניכר. כאשר הטיסה הינה יחסית קצרה, ליעד יחסית קרוב, גם עיכוב ואיחור קצרים יותר עשויים להניב פיצוי כלשהו. אין ספק שלמשך האיחור יש משמעות. ככל שהאיחור הינו ממושך יותר, כך גובה הפיצוי אמור להיות ניכר יותר. אין ספק, אם האיחור חורג מגבול הסביר (למשל עולה על מספר מסוים של שעות) זכאים הנוסעים לדרוש פיצוי. פיצוי כגון קבלת מחיר כרטיס הטיסה או קבלת כרטיס ליעד חלופי או פיצוי בכסף.

האם ליווי של עורך דין משתלם?

ישנם כאלה שמנסים לפנות לחברת התעופה באופן עצמאי ולדרוש פיצוי. לא כל חברות התעופה מתרשמות מכך. לעיתים מנסים לנקוט סחבת, בתקווה שתתייאשו. יש עורכי דין אשר צברו לא מעט ניסיון בטיפול בנושא זה והם מכירים את כל הטריקים. מול עורך דין נחוש, מרבית חברות התעופה לא מנסות לשחק משחקים.
לפני הגשת תביעה, בדקו מהו שכר הטרחה. אם שכר הטרחה נקוב באחוזים, לפי הפיצוי שתשתלם חברת התעופה, ההליך המשפטי עם עורך דין ישתלם לכם. ככלל, דגש חשוב לתביעה בשל איחור של טיסה: הוכיחו עד כמה ניזוקתם. בגין כל הוצאה בלתי צפויה, שמרו את הקבלה. אם תוכניות השתבשו ולא יכולתם להספיק לאטרקציה ששולמה מראש, גם על כך הביאו אסמכתא. שמרו קבלות מבית המלון, מסעדות, מוניות ובקיצור, כל מה שישמש אתכם בתביעה.
 
 
אלטמן קידום עסקים
דף הבית טלפון