החשיבות בבחירת עורך דין לליווי מקצועי בתהליך של תמ"א 38
החשיבות בבחירת עורך דין לליווי מקצועי בתהליך של תמ"א 38
כידוע, בעלי דירות רבים מבקשים ליישם את תכנית תמ”א - 38 , פונים לא פעם לעורך דין בכוונה למזער סיכון ולסייע בכל תהליך הפרויקט. הם בטוחים שהעורך דין שפנו אליו בקיא בתחום ויודע לבחון היטב את כל ההיבטים הכלכליים ולנהל משא ומתן מקצועי, אך עם הזמן מתברר שהעורך דין שחשב בעצמו כי הוא מבין וכל מה שהוא צריך לעשות זה לפנות לכמה יזמים וכך מיצה למעשה את ניהול המכרז - טועה טעות גדולה!  כל הרעיון של ניהול תהליך בפרויקט תמ"א היא הסתמכות רק על איש מקצוע מהימן שהוא עורך דין מקרקעין שבקיא בתחום המקרקעין והבניה ושיש לו ניסיון מוכח בתחום זה. הוא האדם היחידי שיכול לסייע ולא כדאי להסתמך על אף עורך דין אחר.

כל תחומי האחריות של עו"ד בתהליך תמ"א                                 
בעלי הדירות בפרויקט רוצים שעורך הדין שלהם יספק עבורם ליווי מהימן ואחראי מתחילת הפרויקט ועד לסופו תוך הגנה הרמטית. כל תחומי האחריות במסגרת הסכם השכר טרחה שאותו תבקשו מהעורך דין שלכם כבר סיום הפגישה הראשונה שלכם אתו. להלן פירוט של כל התפקידים הרלוונטיים שיש על העורך דין להעניק לכם בהסכם השכר טרחה. תפקידים שיכולים להתרחב או להצטמצם זאת בהתאם לסוג הפרויקט.  
·  ליווי ומשא ומתן משפטי בנוגע להגנת זכויות בעלי הדירות, לרבות שכר דירה חלופי,    ערבות, ביטוח, לו"ז וכדומה.
·   ייצוג משפטי של בעל דירה במשא ומתן מול כל מוסד פיננסי שמספק מימון כספי לפרויקט, לרבות למנגנון שנדרש מול גוף פיננסי שלטובתו רשומה המשכנתא.  
·  ייעוץ עבור בעלי הדירות כשמדובר בפרויקט שבו הבניין נהרס.
·  פיקוח ובקרה על התנהלות משפטית של הסכם בזמן הפרויקט עד לשלב בו הדירות נמסרות ונרשמות בטאבו.
·   משלוח מכתבים ליזם במקרה שמתבצעת הפרה של הסכם בתהליך של תמ"א 38.

חברה שמבצעת פרויקט תמ"א                        
תוכנית תמ"א היא תכנית מתאר ארצית שמטרתה בעיקר לתחזק בניין קיים בפני רעידות אדמה. במסגרת התוכנית מתבצע תהליך לקבלת היתרי בניה לחיזוק ושיפוץ בניין קיים, מה שמאפשר במקרים רבים של מבנים אלו, לקבל היתרים גם עבור תוספות בנייה, הקלות במס ומגוון של פטורים בעלי משמעות. פרויקט תמ"א יגרום להשבחת ערך הנכס בלי שום עלויות מצד הדיירים. הייחודיות של חברה שיוזמת פרויקטים של תמ"א היא לפני הכל, להעניק מענה רגיש לדיירים ולהיות בשקיפות מלאה עם הדייר לגבי כל התחייבות ולוח זמנים מוקפד. החברה משקיעה את מיטב כספה בחיפויים ושיפוצים ומענה אדריכלי ומעניקה תמורה גדולה לדיירים בעלייה של ערך הדירות. החברה דואגת לקבלת החלטות משותפת עם הדיירים ומערבת אותם בתהליך עצמו. כמו כן, חברה שמכבדת את עצמה תבחר את הפרויקטים שלה תוך שאיפה למצוינות ותתייחס לכל פרט על מנת לשמור על שמה הטוב ולהמשיך לבצע פרויקטים אלה בכל רחבי הארץ.

אלטמן קידום עסקים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק