ניגשים למכרז מקרקעין? כך תתכוננו אליו בצורה נכונה

ניגשים למכרז מקרקעין? כך תתכוננו אליו בצורה נכונה

אחת הדרכים לקדם את העסק ולגדול היא על ידי הגשת מועמדות למכרז. אם זו הפעם הראשונה שלכם, חשוב שתכירו את הכללים והחוקים הנדרשים כדי שמועמדותכם לא תיפסל על הסף.
הקמתם עסק, הצבתם לעצמכם מטרות ויעדים והצלחתם לממש את כולם. עכשיו הגעתם לנקודה בה העסק מספיק חזק ואיתן כדי להציע את מועמדותו למכרז. זכייה במכרז יכולה לקדם את העסק שלכם ולעזור לו לעבור לשלב הבא, אולם לשם כך, עליכם להגיש מכרז בדרך הנכונה. כדי לעזור לכם ריכזנו עבורכם מספר טיפים.

שימו לב לכל הפרטים

אחד הפרמטרים היותר חשובים בעת הגשת מועמדות למכרז הוא הנראות. על כתיבת המכרז להיות נכונה, על הפרטים להיות מוצגים בצורה מדויקת ונוחה לקריאה והכל תוך שימת דגש על נושאים כגון: מילוי המכרז על פי ההנחיות, שימוש במונחים הזהים לכתוב במכרז עצמו, הגשת ערבות באופן זהה לנספח שצורף למכרז ועוד.

היעזרו בעורך דין מכרזים

עורך דין לדיני מכרזים הוא הכתובת שלכם כאשר ברצונכם לגשת למכרז ציבורי המבוסס על חוק חובת המכרזים ותקנותיו. הסיבה לכך היא שכאשר מגישים מועמדות למכרז מעבטרע צריך להקפיד שכל ההליך עצמו יהיה תקני וחוקי, זאת על מנת לשמר תחרות הוגנת וכללים של אתיקה. מלבד מגיש המכרז עצמו, גם מפרסם המכרז צריך לשמור על החוק ולכן עורך דין מקצועי ובקיא בדיני מכרזים יכול לעמוד על טעויות קריטיות של מפרסם המכרז ולמנוע מכם לבצע טעויות בעת הגשת המועמדות.

הכירו את החוקים ואת המגבלות

בעת הגשת מכרז מקרקעין עליכם לעמוד בכל התנאים הנדרשים, כמו למשל:
  • להיות קבלנים או ספקים מורשים בהתאם לדרישות המכרז.
  • להוכיח שאתם אכן עומדים בכל תנאי הסף.
  • להוסיף אישורים מבעלי מקצוע רלוונטיים כמו רואה חשבון למשל.
  • להוסיף ממליצים שקיבלו שירותים מהעסק ולעדכן אותם שהם עשויים לקבל שיחת טלפון.
  • לצרף עמוד פרופיל קצר אודותיכם כדי לחזק את יכולותיכם ויתרונותיכם.
כמגישי מועמדות חלות עליכם גם מגבלות:
  • אינכם יכולים לתאם הצעות מחיר עם משתתפים אחרים.
  • עליכם לשלוח את כל המסמכים הנדרשים, שכן היעדר מסמך מסוים עשוי לפסול אתכם.
הגישו את המכרז בצורה ברורה ובהתאם לכל ההנחיות, בדקו שחתמתם על כל המסמכים כדרוש והקפידו לצרף מסמכים ורישיונות כשהם בתוקף למועד הגשת ההצעות.

אלו הזכויות שלכם:

סיבה נוספת לפנות לעורך דין לדיני מכרזים היא כדי להבין מהן הזכויות שלכם במסגרת הגשת המכרז. כך למשל עומדת לרשותכם הזכות לעיין בטפסים של המכרז לפני שאתם רוכשים אותם. זכות זו מונעת מכם להשקיע במכרז שאינו מתאים ליכולותיכם או לתחום עיסוקכם. זכות נוספת שמובטחת לכם היא לדעת את תוצאות המכרז מראש ולעיין בהצעה הזוכה. עיון בהצעה מנצחת יכול לעזור לכם להסיק מסקנות ולגשת חכמים יותר למכרז הבא.
חוק חובת המכרזים ותקנותיו נועד להקל עליכם ולשמור על זכויותיכם בעת הגשת מועמדות למכרז. כמו כן, הוא עוזר לשמור על המאפיינים האתיים של ההליך. לכן גשו לעורך דין הבקיא בדיני מכרזים, כדי שילווה אתכם ויספק עזרה משפטית ומקצועית.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלטמן קידום עסקים
דף הבית טלפון