עברת תאונת דרכים קלה... מה עלייך לעשות?

עברת תאונת דרכים קלה... מה עלייך לעשות?


תאונת דרכים עלולה להיות אירוע מטלטל במיוחד - הבהלה, הזעזוע והטראומה פעמים רבות תופסים מקום רב בחיי נפגע תאונה ובמקרים רבים מתווספת לכך התמודדות רפואית. בתוך כל האתגרים והבלבול הרב, הדבר האחרון שעובר לרובנו בראש הוא ההשלכות המשפטיות של התאונה. עם זאת, נקיטה במספר פעולות פשוטות, יכולים לשנות את סכומי פיצויי התביעה בעשרות ואף מאות אלפי שקלים.

רישום פרטים ותיעוד זירת התאונה

יש להחליף עם הנהג המעורב את הפרטים הבאים מיד אחרי התאונה:
  • שם מלא.
  • מספר ת.ז. 
  • מספר רישיון הנהיגה (כדאי לצלמו בטלפון).
  • כתובת
  • מספר פוליסת הביטוח.
  • מספרי טלפון.
  • סוגי כלי הרכב המעורבים בתאונה ומספריהם.
  • פרטיהם האישיים של עדי הראייה לתאונה.
 
כמו כן, חשוב לצלם היטב מזוויות רבות ככל האפשר את הרכבים בדיוק באופן בו נשארו לאחר התאונה. אין לאפשר לנהגים המעורבים להזיז את רכביהם ולעזוב את הזירה לפני שמסרו פרטים אלה ואפשרו לך לתעד. נהגים מסוימים ינסו לשכנע אותך לחתום על תצהיר מסוים לגבי נסיבות התאונה ומיהו הגורם האחראי לה, בשום פנים ואופן אין לחתום על שום מסמך מסוג זה.

דיווח מיידי לחברת הביטוח

יש ליידע טלפונית או באפליקציה את חברת הביטוח שלך כי אירעה תאונה ולמסור את כל הפרטים.

פנייה לבית חולים

גם אם הכול לכאורה מרגיש תקין ונראה לך שאין צורך, מדובר בפעולה חשובה מאוד ששווה את "הטרטורים" המייגעים במחלקת המיון. מדובר למעשה התיעוד הרשמי הראשון של התאונה שעברת ולכן הוא בעל משמעות משפטית רבה. לאחר שיחלוף ההלם הראשוני, ייתכן מאוד שיצוצו כאבים ומגבלות בתנועה לכן חשוב להגיע בהקדם לבדיקה רפואית כדי לזהות כל בעיה רפואית בהקדם האפשרי. יש לשמור היטב עותקי חשבוניות ודו"חות רפואיים שניתנו לך בביקור זה במיון. אין להסס לבקש ימי מחלה רשומים מהרופא המטפל בבית החולים לצרכי תיעוד משפטי וכדי לא להפסיד שכר עבודה.

אישור משטרה

ניתן להגיע לכל תחנת משטרה סמוכה לאחר התאונה ולהציג קבלות על טיפולים רפואיים, תעודת ביטוח חובה תקפה, רישיון נהיגה בתוקף ורישיון רכב ולבקש לקבל אישור משטרה. לאחר מסירת כמה פרטים על התאונה, ייערך רישום ואישור המשטרה יימסר לך בדואר.

איסוף כל הניירת הרלוונטית

כדי למצות באופן אופטימלי את התביעה מחברת הביטוח, חשוב לשמור כל מסמך המצדיק פיצוי כמו צילומי רנטגן, הפניות לפיזיותרפיה, אישורי מחלה, מרשמים, סיכומי אשפוז, קבלות על טיפול פרטי, אלטרנטיבי, על חניה ועוד.

הסתייעות בעורך דין

מומלץ לפנות כבר בשלבים הראשונים ולהסתייע בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים המתמחה בנזקי גוף אשר ילווה אותך בכל שלבי התביעה והינו מורגל בכל שיטות דחיית התביעה של חברות הביטוח. ניהול תביעת נזיקין היא מורכבת ביותר במרבית המקרים וללא סיוע משפטי ראוי, סביר להניח כי חברת הביטוח תציע לך סכומי פיצוי זעומים – הסתייעות בעו"ד מנוסה בתחום תקל עלייך את ההליכים הבירוקרטיים והמשפטיים ותגדיל משמעותית את סיכוייך לקבל פיצויים הולמים על פי חוק.
 
אלטמן קידום עסקים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק