עורך דין לקניית דירה

עורך דין לקניית דירה

עורך דין לקניית דירה

היום לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לרכוש דירה. המחירים הגבוהים, המבחר המצומצם והתהליך הארוך והמייגע של קבלת משכנתא מהבנק – כל אלו מהווים מכשולים משמעותיים עבור כל אדם שמעוניין לרכוש לעצמו בית. עם זאת, מי שכבר צלח את כל המכשולים, חייב להיות בטוח בנכס שהוא עומד לרכוש. מדובר על רכישה גדולה, כנראה אחת הרכישות הגדולות ביותר בחייהם של רוב האנשים. לכן חשוב לבדוק היטב את טיבו של הנכס, ולנהל את כל המשא ומתן בצורה המקצועית והאחראית ביותר. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, היא באמצעות עזרתו של עורך דין מקצועי ומיומן, המתמחה בתחום המקרקעין ויודע כיצד להפיק את המיטב מכל עסקה. עורך דין לקניית דירה אינו נחשב למותרות, אלא לכלי חיוני שיבטיח לכם את העסקה הטובה ביותר.


מה עורך דין לקניית דירה יוכל לייעץ לכם?

כאמור, אנשים רבים בוחרים להיעזר בשירותיו של עורך דין לקניית דירה, היות והדבר מבטיח את התנהלות העניינים הרגועה והמקצועית ביותר. למעשה מדובר על אדם המתמחה בתחום, ויודע כיצד נכון להתנהל בכל מצב ומצב. למשל, העצה הראשונית של כל עורך דין מקרקעין תהיה לבדוק את הזהות של מי שמוכר את הדירה. יש צורך לוודא כי המוכר הינו בעל זכויות בדירה, וניתן לבדוק זאת בקלות על ידי השוואת תעודת הזהות שלו לנסח הטאבו. בשלב זה, ניתן לבדוק האם החניה, הגג או המחסן של הדירה אכן רשומים בטאבו. דבר חשוב נוסף שיש לבדוק בטאבו, הוא האם הדירה נמצאת תחת שעבוד, חובות, משכנתא, תיקי הוצאה לפועל וכדומה. עורך דין מקצועי ואחראי, יבדוק זאת גם ברישומי רשם המשכונות, היות ולא תמיד המידע מופיע בנסח הטאבו. פעולה חשובה נוספת שאסור וותר עליה, היא פנייה למחלקת ההנדסה ברשות המקומית על מנת לוודא כי הבניין נבנה בהתאם לתקנות ולהיתרי הבנייה השונים.
 

טיפים נוספים לגבי בדיקות שיש לבצע בטרם רכישת דירה

עורך דין לקניית דירה הינו מרכיב מרכזי וחשוב שאין לוותר עליו, ברגע שמחליטים לרכוש דירה. הוא מכיר ויודע את כל הבדיקות והבירורים השונים שיש לבצע, על מנת להבטיח לכם את העסקה הטובה ביותר. למשל, על מנת להימנע ממצבים מפתיעים כגון בניית מגדל רב קומות מול החלון של הדירה, כדאי לקבוע פגישה עם משרדי הועדה המקומית לתכנון ובניה. המטרה של פגישה זו היא לקבל אינפורמציה לגבי כל תכניות הבנייה שאמורות להתקיים בסמוך לבניין הדירה. עורך דין איכותי יטרח לבדוק ולהשוות את מצב הדירה בפועל לתרשים הבית המשותף, על מנת לחפש שינויים שונים שנעשו במבנה – בטרם החתימה על החוזה. מומלץ להיכנס לאתר של המשרד לאיכות הסביבה, על מנת לאתר מטרדים שונים הנמצאים בסמוך לדירה, כגון אתרים לסילוק פסולות או אנטנות סלולאריות. עורך דין מנוסה ומקצועי יבצע עבורכם את כל הבדיקות הרלוונטיות, כדי להבטיח רכישה איכותית ובטוחה.

לחצו כאן לפרטים אודות עו"ד מקרקעין
אלטמן קידום עסקים
דף הבית טלפון