תביעת פינוי | עו"ד אהרוני מיכה | משרד עורכי דין

תביעת פינוי

מה עושים כאשר השוכרים אוחזים בנכס ולא מעוניינים לפנות?

 

כל תקופת שכירות מגיעה לסיומה באיזה שהוא תאריך, אך לפעמים הדברים נכנסים לפלונטר של ממש. המשכיר מעוניין לקבל בחזרה את הנכס שלו במועד הנדרש ממש כפי שנקבע בחוזה השכירות אך השוכרים מצידם לא מגלים סימני תזוזה. ויכוחים וטענות לא ממש מקדמים את המצב. מה עושים עכשיו?

 


 

מעוניין בעו"ד שידאג לאינטרס שלך? רוצה לקבל את הדירה שלך בחזרה? פנה אל משרדינו ונשמח לתת לך מענה לשאלותיך ושירות בכלל תחומי המשפט.
 
עורך דין מיכה אהרוני-
052-758-1999
 
 
נשמח לעמוד לרשותכם ולענות לכם על מגוון שאלות גם בדף הפייסבוק שלנו:

פייסבוק

 


 
תביעת פינוי


אי אפשר להכריח שוכרים לעזוב את דירתם במועד שנקבע, וגם מי שחושב כי תסייע לו במצב כזה יגלה מהר מאד שאין זה כך. בעלי נכסים שחשבו לאיים על השוכרים ואף הוציאו להם רכוש מן הבית, לא התקדמו בשום צעד כיון שעל פי חוק הגנת הצרכן אסור להם לפלוש ולעשות ברכוש ככל העולה על רוחם.

נוצר מצב לא נעים בו בעלי הדירות נותרים בבעיה מהותית. הם מפסידים כסף רב בגלל אנשים שלא מפנים את דירתם בזמן ודמי השכירות שהיו צריכים להרויח לא משולמים להם בזמן.

השוכרים מצדם טוענים לצדקת דרכם. לדעתם היתה הרעה בתנאים, או שהופרו תנאי החוזה. על המשכיר למלא את חלקו בענין כדי שהם יפונו כמו שצריך. בסופו של דבר נותרים בעלי הדירות מול שוקת שבורה. אנשים שמסרבים לפנות מרצונם ותוקעים את המשך השכרת הנכס בצורה נאותה.
 

מה עושים?


בכל מקרה כזה כדאי להתיעץ עם עו"ד מוסמך, ולבדוק מה הם ההליכים העומדים ברשות בעלי הדירות מבחינה חוקית. אף פעם לא כדאי לפעול לבד בלי להתיעץ משום שאפשר להפסיד בצורה כזו ולהגיע לנזק. היו אנשים שניסו לעשות דין לעצמם וחשבו שמה שלא הולך במוח ילך בכוח, אבל בסופו של דבר הכוח פה לא משחק תפקיד אלא ידיעת החוקים על בורים.

עו"ד מוסמך יודע את החוקים העומדים לרשותו של בעל הדירה. ישנו חוק תביעת פינוי שניתן להגיש לשוכרים והוא יחייב אותם לפנות את הדירה.
 

הגשת תביעת פינוי


אחרי קבלת יעוץ מאת עו"ד מקצועי - כמו למשל עו"ד מיכה אהרוני - מגישים באמצעות בית משפט תביעת פינוי לשוכרים הנמצאים בבית. תביעה זו לא מוגנת על ידי חוק הגנת הצרכן והיא מותרת בכל מקרה. התובעים מצדם יכולים להגיש ערעור על אותו תביעת פינוי תוך שלושים יום, במועד זה יערך דיון נוסף. הגשת תביעת פינוי תהיה כדאית לבעל הנכס היות והתיק יהיה מטופל בבית המשפט והוא יוכל לתבוע מהשוכרים את דמי השכירות בכל אותו זמן בהם הם סרבו לצאת.

האם להגיש תביעת פיצוי? באלו מקרים זה כדאי? התיעצו עם עו"ד מיכה אהרוני וקבלו מידע מדויק ומקצועי כאחד!

לחצו כאן לשירות מקצועי של עורך דין מקרקעין רחובות

אלטמן קידום עסקים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק