תמ"א 38 | משרד עורכי דין מיכה אהרוני | מתמחים בדיני מקרקעין

תמ"א 38

שומרים על הבית ומוסיפים לו בניה!

 

בעזרת חוק תמ"א 38 ניתן לקבל סיוע בתוספת בניה עבור בניני מגורים. הדבר נעשה לצורך חיזוק הבית מפני רעידות אדמה ואסונות, ומצד שני מאפשר לדיירים להנות מתוספת בניה כדאית ומשתלמת מאד. מהו חוק תמ"א 38? למי הוא מתאים? ומה קשור לכל זה עורך דין? כל מה שצריך לדעת על תמ"א 38 בהמשך.  

 


 

מעוניין בעו"ד בנושא תמ"א 38? רוצה להיות בטוח שתקבל את מה שהקבלן הבטיח? פנה אל משרדינו ונשמח לתת לך מענה לשאלותיך ושירות בכלל תחומי המשפט.
 
עורך דין מיכה אהרוני-
052-758-1999

 

 

נשמח לעמוד לרשותכם ולענות לכם על מגוון שאלות גם בדף הפייסבוק שלנו:

פייסבוק

 

 

מהו תמ"א 38?

 

כדי להגן על המבנים בארץ מפני רעידות אדמה שעלולות להביא נזקים קשים ברכוש ובחיי אדם, נקבע חוק תמ"א 38 שמבקש לחזק את המבנים מפני רעידות אדמה ולהוסיף להם תוספת חיזוק שאינה קיימת כיום. כל בעל נכס שמעוניין להוסיף את החיזוק הזה לדירתו יהיה זכאי לקבל אישור לתוספת בניה של קומה אחת או שתיים. איזור זה ידרבן את בעלי הדירות להוסיף את החיזוק הנדרש כדי להוסיף בטחון למדינה, ומצד שני יאפשר לדיירים לנצל את הבניה גם לצורך חיזוק וגם לצורכי הרחבה.
 

עו"ד מול תמ"א 38


כאשר חותמים על הסכם תמ"א 38 עבור המבנה יש לעשות זאת בין קבלן ובין בעלי הדירות. לשם כך כל המתגוררים בנכס המעוניינים לבצע את השדרוג עליהם לחתום על חוזה בניה עם קבלן מיועד. אך כדי לקבל את הזכויות מבחינה חוקית חשוב להועץ לפני כן עם עו"ד מוסמך.

 

מדוע?

 

תמ"א 38 הוא חוק ויש לו כללים משלו, לא כל הבתים זכאים לקבל את התמיכה הזו, ולא כל סוג בניה נכנסת תחת הקטגוריה של תמ"א 38. רק עו"ד מוסמך שיודע ומכיר את החוק מקרוב יכול להבהיר לדיירים אם התוכנית שלהם אכן נכללת תחת המסגרת של תמ"א 38 או שאולי לא.

 

עו"ד מיכה אהרוני

 

לכן לפני שמחליטים במשותף לבצע את תוכנית תמ"א 38 פונים אל עו"ד מיכה אהרוני הבקי בכל החוק הזה ויודע לייעץ היטב. הוא יבדוק את נתוני הבנין ואת התכנית העתידית ויוכל לאשר אם תמ"א 38 קשור לכאן או לא. במקרה שכן הוא ינסח חוזה מדויק עם קבלן בניה כדי להבטיח שכל צד יקבל את המגיע לו במדויק. חשוב לפנות אל עו"ד מנוסה ומקצועי בענין שמכיר את החוק של תמ"א 38 וכבר עשה בו שימוש בבתים רבים בארץ. עו"ד מיכה אהרוני עונה על התנאי הזה ונותן שירות מצוין.

לחצו כאן למידע נוסף על עורך דין מקרקעין

 
אלטמן קידום עסקים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק